Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 5.99 PLN
Producent: Zechsal

ZECHSAL ŻEL MAGNEZOWY DO MASAŻU CIAŁA 125ml

*

Zechsal Żel Magnezowy zawiera chlorek magnezu - naturalną, wysoce skoncentrowaną sól magnezową oraz śladowe ilości mikroelementów, wydobywane z basenu prehistorycznego Morza Cechsztyńskiego na terenie Europy. Wszystkie minerały wchodzące w skład żelu są pochodzenia naturalnego i występują w nieskazitelnych pokładach głęboko pod powierzchnią ziemi. Z uwagi na konsystencję żelową może być używany do masażu terapeutycznego, nie tracąc właściwości szybkiego przywracania prawidłowej równowagi magnezowej organizmu, ze względu na łatwą przyswajalność poprzez skórę i tkanki leżące poniżej.

*

Żel magnezowy dostępny w naszym sklepi to jedna z dostępnych form dostarczania magnezu do organizmu, dzięki której magnez transportowany jest szybko to tych tkanek i komórek, które najbardziej go potrzebują. Obecność całkowicie naturalnego składnika żelującego pozwala na wykorzystanie żelu do masażu terapeutycznego zarówno w zaciszu domowym jak i profesjonalnym gabinecie masażu. Dodatkowo masaż jest zabiegiem poprawiającym ukrwienie masowanego obszaru a tym samym stymuluje wchłanianie magnezu, przez co terapia staje się jeszcze bardziej efektywna.

*

Masaż
Zastosuj 1 do 4 ml żelu (1 ml odpowiada wielkości orzecha laskowego) w zależności od wielkości obszaru jaki ma być posmarowany. Wmasj w skórę. Dla osiągnięcia dodatkowego poślizgu i ułatwienia rozprowadzania żelu na skórze można wcześniej zwilżyć ręce wodą. Żel magnezowy powinien pozostać na skórze około 15 - 20 minut. Po masażu należy spłukać żel wodą.

 Jedna łyżeczka żelu zawiera około 350 mg elementarnego magnezu.

*

GŁÓWNE ZALETY ŻELU MAGNEZOWEGO ZECHSAL

  • Szerokie spektrum zastosowań przy rozmaitych problemach skórnych

  • Żel magnezowy Zechsal oczyszcza, nawilża i poprawia kondycję

  • Doskonały do masażu terapeutycznego wybranej części ciała

  • Wspaniale się sprawdza przy łagodzeniu dolegliwości skórnych np. łuszczycy, egzemy, trądziku

  • Prosty w użyciu, nie traci właściwości szybkiego uzupełniania niedoborów magnezu

  • Dostępny w dwóch pojemnościach (125ml, 250ml)

*

Stosowanie żelu magnezowego jest wskazane dla utrzymania  prawidłowej funkcji układu mięśniowego, krwionośnego, kostnego i nerwowego. Przynosi ulgę w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego, także sportowego. Łagodzi bóle stawów, kręgosłupa, działa kojąco w chorobach reumatycznych i skurczach mięśni. Można stosować podczas nasilonej pracy umysłowej, w sytuacjach stresujących, wzmożonej pobudliwości nerwowej i zaburzeniach snu. Pomaga w łagodzeniu dolegliwości skórnych wpływając na poprawienie kondycji skóry  i skutecznie wspomagając zmagania z dolegliwościami jak łyszczyca czy trądzik. 

 *

JAK STOSOWAĆ ? 

Zechsal Żel Magnezowy stosuj miejscowo na skórę. Rozprowadź odrobinę żelu na skórze, wcierając i masując dłońmi.   Zaleca się, aby nakładać żel przynajmniej raz  dziennie. Aktywne, niekiedy drażniące działanie żelu ma zadanie stymulujące.  Po upływie ok. 20 minut możesz zmyć żel wodą. Nie myj skóry przed upływem tego czasu, chyba że wystąpią podrażnienia. Z czasem podrażnienia będą ustępowały. W przypadku dostania się produktu do oczu przemyć dużą ilością wody.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Zechsal Żel Magnezowy powstał na bazie naturalnych substancji i nie stwierdzono żadnych skutków niepożądanych. Nie zaleca się stosowania żelu na obszarach uszkodzonej skóry, poparzeniach, żylakach. W przypadku wystąpienia zaczerwienienia i silnego podrażnienia zmyć wodą i rozcieńczyć lub zaprzestać stosowania preparatu.

*

SKŁAD

chlorek magnezu (30%), woda, hydroksypropylofosforan diskrobiowy (skrobia spożywcza)

*


Dlaczego Zechsal?

Zechsal oferuje pełną gamę produktów magnezowych do stosowania na skórę, zawierających wysoko skoncentrowaną sól magnezową. Zechsal wystepuje w postaci olejku magnezowego, żelu magnezowego, żelu z kryształkami soli morskiej oraz płatków magnezowych do kąpieli.

Zechsal jest grupą produktów działających w sposób relaksujący, odprężający i regenerujący na układ mięśniowy i kostno-stawowy. Zechsal jest również skuteczny w profilaktyce skurczów mięśni i urazów wywołanych nadmiernym wysiłkiem fizycznym lub sportowym. Działa kojąco w stanach nadpobudliwości nerwowej i w sytuacjach stresujących. Ponadto wspomaga łagodzenie objawów różnych dolegliwości skórnych takich jak łuszczyca, egzema czy trądzik. Swędzenie i łuszczenie znikają, a stan skóry wyraźnie się poprawia. Swoje uniwersalne działanie zawdzięcza obecności ultra czystej soli magnezowej.


Żel magnezowy Zechsal Warszawa Sklep >> sprawdź inne produkty ZECHSAL